Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Ze swiata architektury – Propozycja konkursowa La Carlota Park / Glocalstudio (Kunckel Associates + Stefan Gzyl)

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Glocalstudio (Kunckel Associates + Stefan Gzyl) Firmy architektoniczne Kunckel Associates i Stefan Gzyl połączyły siły w ramach platformy Glocalstudio, aby rozwinąć swój udział w niedawno zakończonym konkursie na pomysły na park La Carlota w Caracas w Wenezueli.
Proponują, że nowy park jest szansą na coś więcej niż dostarczenie mierzalnej ilości przestrzeni parkowej: rozumieją ją jako szansę na (re) fundament miasta.
Park stanie się nowym żywym jądrem miasta, przestrzenią, z której można (re) podbić i (re) pretendować do wcześniejszego i często wrogiego terytorium.
W mieście, w którym przyroda jest w ciągłym spadku i rzadko dostępnym jako przestrzeń publiczna, 100-hektarowe lotnisko wojskowe stanowi wyjątkową szansę dla parku w skali metropolitalnej w samym sercu miasta.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Metafora (re) fundacji nie implikuje jednak tabula rasa, ale ma na celu ponowne połączenie rzeczywistości z możliwością, uznając, że niektóre rzeczy powinny być nie tylko lepsze, ale fundamentalnie różne.
W tym sensie nowy park powinien stać się czynnikiem zmian, pozytywnie promując nowy sposób odniesienia się do miasta jako całości.
Pierwszym aktem zawłaszczenia przestrzeni obecnie obcej i wyłączonej z miasta będzie zniesienie wszelkich fizycznych barier, które izolują ją od miasta.
Data ta zostanie oznaczona i stanie się nową rocznicą w historii Caracas.
Miasto będzie nie tylko świadkiem, ale uczestniczy w jego transformacji.
Urbanista będzie brał udział zarówno w rozwoju parku, jak i rozprzestrzenianiu się przyrody poza jej granice; Proces, który proponujemy, jest kluczem do reaktywacji poczucia przynależności i identyfikacji z miastem.
Dzięki uprzejmości Glocalstudio (Kunckel Associates + Stefan Gzyl) Jak (i gdzie) wyprodukować tyle zieleni, ile wymaga park o powierzchni 100 hektarów.
W obliczu niezdolności miasta do nadania jej charakteru, park będzie musiał produkować własne naturalne warunki, od zaopatrzenia w wodę, do regeneracji gleby, do produkcji roślin i zwierząt.
Procesy te staną się widoczne i będą determinować doświadczenia parku, a także jego etapowy wzrost i ekspansję.
Produkcja przyrody (kręgi produkcyjne) Rozmieszczenie okrągłych jednostek produkcyjnych ma na celu maksymalizację i efektywne organizowanie produkcji roślinnej w początkowych fazach parku.
Te duże struktury przestrzenne definiują krajobraz parku i jego obraz przestrzenny, przekształcając się w czasie wraz z programowymi potrzebami parku.
Dzięki uprzejmości Glocalstudio (Kunckel Associates + Stefan Gzyl) Rośliny uprawiane w tych zakładach produkcyjnych znajdą drogę do ich ostatecznej lokalizacji w parku, gdy osiągną określoną wielkość.
Nadwyżka tej produkcji zostanie wykorzystana do ponownego zalesiania i przesadzania poza granice parku.
Z czasem park zapewni przyrodę nie tylko dla siebie, ale także dla miasta, zapewniając przetrwanie obu.
Zamiast burzyć istniejące hangary i koszary wojskowe, proponujemy poddanie tych struktur recyklingowi i włączenie ich do parku, jako przestrzeni, w których produkcja przyrody (zarówno roślin, jak i zwierząt) wymaga większego stopnia kontroli.
Dzięki uprzejmości Glocalstudio (Kunckel Associates + Stefan Gzyl) Zaprogramowany obwód: artykulacja parku i integracja z miastem jest rozwiązana w najbardziej hojny sposób: poprzez eliminację wszelkich barier i wypełnienie wszystkich luk w konstrukcji przepuszczalnego pieszego granica.
Obwód działa jako elastyczny mediator w mieście.
Aktywowane są przez aktywne i zmienne elementy programu, których miasto domaga się, aby uwolnić park od takich obciążeń (obiekty sportowe i edukacyjne, instytucje kulturalne, amfiteatry, usługi, transport publiczny, zmiana tras istniejących ulic).
Park proponuje zmianę paradygmatu z urbanistyki opartej na samochodzie i samochodem na model zorientowany na pieszych.
W mieście, w którym samochód rządzi, prywatny pojazd jest całkowicie wykluczony z witryny.
Dzięki uprzejmości Glocalstudio (Kunckel Associates + Stefan Gzyl) Woda: Ponad 90% wody zużywanej przez Caracas pochodzi z odległych źródeł, wymagających ogromnych ilości energii (25% całkowitego zużycia) do pompowania i transportu zarówno w poziomie, jak iw pionie odległości.
Miejskie podziemne warstwy wodonośne wysychają, a woda deszczowa nie jest zatrzymywana ani ponownie wykorzystywana.
Woda jest rzadkim i drogim zasobem.
Początkowo projekt proponuje wiercenie trzech studni głębinowych, aby wykorzystać wodonośne zasoby miasta w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb nawadniania.
Plan średnioterminowy (10 lat) przewiduje włączenie i oczyszczanie strumieni, które obecnie przepływają pod parkiem przewożącym ścieki z pobliskich obszarów mieszkalnych, umożliwiając w ten sposób wytworzenie pierwszych ekosystemów podmokłych.
Długookresowym celem projektu jest budowa oczyszczalni ścieków
[podobne: lampa uv do wody, olx bytów, ragno ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: lampa uv do wody olx bytów ragno