Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Nowoczesna architektura : Raumlabors SpaceBuster podróżuje po Nowym Jorku

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Alan Tansey Alan Tansey Architekci z siedzibą w Berlinie, Raumlabor, wykonują interesujące prace architektoniczne, tymczasowo przekształcając lokalizacje: galerię w laboratorium, plac publiczny w miejsce dyskursu naukowego lub zimny korytarz w miejsce o nowych cechach społecznych.
Kiedy przestrzenie mają oznaczać nie tylko neutralną powłokę dla treści, ale także przekazywać określone funkcje i służyć jako katalizatory, sposób radzenia sobie z tymi przestrzeniami, ich projektowanie i programowanie muszą być integralnymi komponentami całościowej koncepcji.
Jak powiedzieliśmy ci w poprzednim poście, dzięki Galerii StoreFront ich najnowszy projekt Spacebuster porusza się po Nowym Jorku, organizując 10 kolejnych wydarzeń społecznościowych (sprawdź harmonogram tutaj).
.
Alan Tansey Alan Tansey Pawilon składa się z nadmuchiwanej bańkowatej kopuły, która wyłania się z własnej, niezależnej obudowy sprężarki.
Kopuła rozszerza się i dostosowuje w sposób organiczny do otoczenia, czy to w polu, zalesionym parku, czy pod wiaduktem autostrady.
Materiał jest wytrzymałym, specjalnie zaprojektowanym półprzezroczystym plastikiem, pozwalającym na różne zdarzenia zachodzące wewnątrz schronu.
imprezy taneczne, cykle wykładów czy kolacje w formie bufetu.
być całkowicie widocznym z zewnątrz, a zewnętrzne środowiska stają się wydarzeniami.
tła.
Wynik końcowy jest niesamowity, jak widać na zdjęciach wykonanych przez Alana Tanseya.
Wnętrze wygląda fantastycznie: jak światło przechodzi, projekcje od wewnątrz.
zobacz więcej zdjęć po przerwie.
[podobne: porządek joński, metoda felleniusa, małe nowoczesne domy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: małe nowoczesne domy metoda felleniusa porządek joński