Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Budownictwo wczoraj i dzis : Pawilon Włoch na Shanghai Expo 2010

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Nasz przyjaciel Marcello Silvestre z Iodice Architetti przysłał nam swój projekt z włoskiego pawilonu na Shanghai World Expo 2010.
Silvestre wraz z Francesco Iodice i Giuseppe Iodice z Iodice Architetti współpracowali z Giampaolo Imbrighim, Teresą Crescenzi, Antonello De Bonis i Cosimo Dominelli w projektowaniu pawilonu.
Projekt proponuje budynek, który integruje typowy model włoskiego budynku miejskiego ze strukturą architektoniczną chińskiej gry budowlanej o nazwie Szanghaj.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Pawilon zajmuje powierzchnię 3.600 metrów kwadratowych i ma 18 metrów wysokości.
Wewnątrz jest podzielony na nieregularne sekcje o różnych wymiarach, połączone stalową konstrukcją mostu, gdzie widoczne są galerie łączące.
W razie potrzeby konstrukcja może zostać zdemontowana i zrekonstruowana na mniejszą skalę w innej części miasta.
Różne sekcje budynku stanowią geometryczną odmianę symbolizującą tradycję i regionalne zwyczaje, które określają włoską tożsamość: rodzaj mozaiki, z której każda z części przedstawia pojedynczy obraz.
Forma podkreśla również topograficzną złożoność włoskich miast, z licznymi krótkimi wąskimi drogami i alejami, które nagle otwierają się na duży plac, charakterystyczny również w tradycyjnych chińskich ośrodkach miejskich.
Psychofizyczny efekt komfortu zapewnia wewnętrzny ogród, obecność wody i naturalnego światła, które rozprzestrzenia się po całym obszarze przez patio i ściany.
[więcej w: izolacja dachu płaskiego, ogrody zimowe cena, montaż parapetów zewnętrznych ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: izolacja dachu płaskiego montaż parapetów zewnętrznych ogrody zimowe cena