Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Budownictwo wczoraj i dzis : Dragonfly Vertical Farm koncepcja Vincenta Callebauta

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wśród budynków finansowych i wysokich mieszkań belgijski architekt Vincent Callebaut na nowo zdefiniował konwencjonalny wieżowiec.
Jego 132 fabularny kompleks na południowym krańcu wyspy Roosevelt odpowiada na pilną potrzebę zrównoważenia środowiskowego i ekologicznego.
Ten konceptualny projekt skupia się na stworzeniu całkowicie samowystarczalnego organizmu, który nie tylko wykorzystuje energię słoneczną, wiatrową i wodną, ale także rozwiązuje problem niedoboru żywności.
Więcej po przerwie.
Mieszane programy w Dragonfly Callebaut koncentrują się wokół dwóch głównych wież.
Te symetrycznie rozmieszczone wieże pozwalają na wzrost w pionie, a nie w poziomie, aby uwzględnić zatłoczone warunki panujące na Manhattanie.
Rozległa szklarnia łączy dwie wieże i pomaga przenosić ładunek budynku.
Kompleks jest zorganizowany w taki sposób, że lokale mieszkalne i biura pracy przeplatane są pomiędzy łąkami a gospodarstwami.
Metalowe i szklane skrzydła, bezpośrednio inspirowane egzoszkieletem ważki, mieszczą rośliny i farmy zwierząt.
Ze względu na odpowiednie warunki słoneczne i wiatrowe w tych skrzydłach, można uzyskać prawidłowe poziomy składników odżywczych w glebie, aby zmaksymalizować wzrost roślin.
Zewnętrzne ogrody pionowe filtrują wodę deszczową, a po zmieszaniu wody z odpadami ciekłymi z gospodarstw domowych oba są traktowane organicznie, aby mogły być ponownie wykorzystane do celów hodowlanych.
Przestrzeń między skrzydłami gromadzi ciepłe powietrze z egzoszkieletu, aby ogrzać kompleks zimą, podczas gdy naturalna wentylacja połączona z paroprzepuszczalnością roślin chłodzi powietrze w lecie.
Callebaut wyobraża sobie mieszkańców Dragonfly dbających o swoje rozległe pola, dzięki czemu każdy użytkownik może sprawić, że kompleks odniesie sukces.
Chociaż Dubaj wydaje się idealnym miejscem do takiego eksperymentu, Callebaut nie porzucił nadziei, że nowojorczycy mogą również utorować drogę w tej zrównoważonej erze.
Widziane w Designboom.
[podobne: badanie wody ze studni, montaż parapetów zewnętrznych, metoda felleniusa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie wody ze studni metoda felleniusa montaż parapetów zewnętrznych