Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: OMA Część I

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Rem Koolhas założył Biuro Architektury Metropolitalnej w 1975 roku razem z Elią i Zoe Zenghelis oraz Madelonem Vriesendorp.
Laureaci Nagrody Pritzkera w 2000 r., OMA zatrudnia około 300 pracowników z ponad 35 narodowości.
Tak więc na dzisiejsze Round Up, przynosimy Ci wcześniej projekty z udziałem OMA.
Bryghusgrunden mixed use, Copenhagen Realdania to strategiczna fundacja, która inicjuje i wspiera projekty, które poprawiają jakość życia w Danii.
Są zaangażowani w aprox.
54 projektów flagowych, a teraz rozpoczynają budowę budynków o mieszanym przeznaczeniu w Bryghusgrunden, jednym z niewielu nierozwiniętych pozostałych obszarów Kopenhagi, Dania, z potencjałem do połączenia miasta z nabrzeżem.
I zgadnij, kogo wybierają do tego projektu: OMA.
Ale to, co jest interesujące w tym projekcie, to mieszane użytkowanie (czytaj więcej.) Coolsingel mieszany budynek i budowa w Hadze Nie ma nic bardziej ekscytującego dla architekta niż kształtowanie jego własnego miasta z nowym budynkiem.
I to jest to, co Rem Koolhaas ma zamiar zrobić w Rotterdamie z dużą mieszaną budową użytkową.
Ponadto projekt opracowany dla Hagi, także w Holandii, rozpocznie się w przyszłym roku.
Wizyty w terenie będą tym razem bliżej centralnej centrali OMA.
Po pierwsze, mamy 120 000 m2 (30 000 m2 dla handlu detalicznego, 70 000 m2 dla biura, mieszkania, kultury i czasu wolnego) (czytaj więcej.) OMA przedstawia projekt swojej pierwszej wieży mieszkalnej w Nowym Jorku Znajduje się na 23 East 22 St, 335 stóp (107 m) wysoka wieżowiec, który można zobaczyć na drugiej płaszczyźnie za One Madison Park podczas renderowania, charakteryzuje się innowacyjnym wyglądem, jeśli chodzi o wieże, ewolucja badań OMA nad nowymi wysokimi konstrukcjami.
Budynek opiera się o 30 stóp nad swoim sąsiadem, a forma ta zapewnia wiele nieoczekiwanych momentów pojawiających się na każdym etapie.
balkony w górnej części budynku i okna w dolnej części (więcej informacji.) + 5 OMA wygrywa konkurs dla Taipei Performing Arts Center Projekt pod kierownictwem Rema Koolhaasa i Ole Scheerena oparty jest na 3 teatrach (1 x 1500 miejsc – okrągły, 2 x 800 siedzeń – sześciany), które są podłączone do centralnej kostki pokrytej tekturą falistą.
Ten schemat umieszcza wszystkie sceniczne pomieszczenia 3 teatrów w centralnej kostce, pozwalając na większą elastyczność, ponieważ teatry mogą być używane niezależnie lub połączone, rozszerzając możliwości eksperymentalnych występów.
sztuka bardzo silna w kraju (czytaj dalej.) Biblioteka Centralna w Seattle (z LMN) Biblioteka Centralna w Seattle na nowo definiuje bibliotekę jako instytucję nie tylko poświęconą wyłącznie książce, ale jako magazyn informacji, w którym wszystkie silne formy przekazu – nowe i stare – są prezentowane jednakowo i czytelnie.
W czasach, w których dostęp do informacji jest możliwy w dowolnym miejscu, jest to jednoczesność wszystkich mediów i, co ważniejsze, kuratorstwo ich zawartości, które uczyni bibliotekę istotną.
Elastyczność we współczesnych bibliotekach jest pomyślana jako tworzenie ogólnych pięter (czytaj więcej.)
[podobne: projekt altany ogrodowej pdf, ragno, badanie wody ze studni ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie wody ze studni projekt altany ogrodowej pdf ragno