Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Budownictwo i architektura : Kaufhauskanal Metrozone / BIG + Topotek1

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Architekci: BIG Architekci Architekci krajobrazu: Topotek1 Lokalizacja: Hamburg, Niemcy Partner in Charge: Bjarke Ingels Kierownik projektu: Ole Schr.
Der der Współpracownicy: Mitarbeiter.
Kai-Uwe Bergmann, Oana Simionescu, Christian Alvarez Gomez, Alex Cozma, Karsten Hammer Hansen, Todd Bennett, Gabrielle Nadeau, Frederik Lyng, Ole Storjohann, Hanna Johansson, Sebastian Latz Zespół Topotek1: Martin Rein-Cano, Lorenz Dexler, Anna Lundquist, Christian Bohne, Lisa Oregioni, Alexandre Mellier, Danielle Choi, Karoline Liedtke Inwestor: IBA Hamburg Rok projekcji: 2013 Obszar zabudowany: 33 350 mkw IBA Hamburg to wystawa budowlana, która działa w Hamburgu do 2013 roku i której misją jest opracowywanie rozwiązań dla przyszłość metropolii.
Jeden z długiej linii budujących wystawy w całych Niemczech, które obejmowały także 1927 Weißenhofsiedlung w Stuttgarcie, który pokazał najnowsze osiągnięcia w dziedzinie architektury i budowy domu.
Wszystkie wystawy budowlane do tej pory miały jedną wspólną cechę: generowały pomysły na kształtowanie przyszłości miejskiego życia.
W tej tradycji program mieszkaniowy Kaufhauskanal zapewnia 80 jednostek mieszkalnych, które wprowadzają życie do tego dawnego obszaru przemysłowego Hamburga.
Typologia ogólnego planu dla Kaufhauskanal Metrozone została zaprojektowana jako seria nowych.
Kaufhaus Hybrids.
Schemat ma za zadanie pomieścić istniejącą kwartał, tak aby wszystkie nowe budynki schodziły w dół i na zewnątrz, aby sprostać wysokościom istniejących budynków Dachy są nachylone i nachylone, aby zmaksymalizować widok na niebo, a jednocześnie zminimalizować hałas z okolicznych ulic, dróg i linii kolejowej Nasza propozycja dla Kaufhauskanal zapewnia nowe ramy do stworzenia geografii miejskiej, w której najlepsze elementy z obu stare i nowe obszary zostaną włączone Bjarke Ingels, BIG Partner-in-Charge Nasza wizja Kaufhauskanal proponuje sąsiedztwo, w którym możesz mieć zarówno miasto, jak i naturę, zarówno otwartą, jak i miejską, zarówno historię, jak i przyszłość, zarówno tożsamość, jak i różnorodność zarówno praca, jak i zabawa.
Wypaczona struktura tworzy układ, który jest urozmaicony i niepowtarzalny bez wpływu na ruch przez jego otwartą przestrzeń.
k dla przyszłego planowania Kaufhauskanal.
Wynikające z tego doświadczenie miejskie waha się między zmiennością i ciągłością.
Aby szanować i angażować istniejące budynki i powierzchnie zewnętrzne, proponujemy proporcjonalne dopasowanie skali miejskiej do sąsiednich nieruchomości.
Wzdłuż peryferyjnego planu Kaufhauskanal przyjmuje on skalę i wysokość tej sąsiedniej nieruchomości: od postmodernistycznych biurowców po stare dwuspadowe zadaszone budynki.
Jörg-Heinrich Penner, kierownik Działu gospodarki, budownictwa i środowiska w Harburgu.
Portale w Harburgu i ich eklektyczna mieszanka budynków i ich zastosowań są całkowicie wyjątkowe.
Dlatego system BIG + Topotek 1, którego forma jest dość nietradycyjna, może się tutaj zmieścić i odnieść sukces.
Jestem pewien, że ich silne, przemyślane formy i otwarte przestrzenie szybko zlokalizują zarówno inwestorów, jak i mieszkańców.
[więcej w: polistyren ekstrudowany xps, izolacja dachu płaskiego, klasyczny ornament stylu doryckiego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: izolacja dachu płaskiego klasyczny ornament stylu doryckiego polistyren ekstrudowany xps