Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Budownictwo i architektura : Dubai Tall Emblem Structure / Francois Blanciak Architect

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Oto propozycja Francois Blanciak Architects dla TyssenKrupp Elevator Award, aby stworzyć charakterystyczną, wysoką strukturę emblematów dla Zaabeel Park w Dubaju.
Jest to jedna z 926 propozycji zgłoszonych do konkursu.
Widziany w designboom.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Wieża jest pomyślana jako praktycznie odwracalna, jej górna i dolna część mają podobne okrągłe charakterystyki.
W ostrym kontraście z otaczającymi budynkami biurowymi rdzeń cyrkulacyjny nie jest przedmiotem planu, lecz elementem, wokół którego oscyluje program wieży.
W dolnej części projektu znajduje się biblioteka dla dzieci na poziomie oraz seria 3 sal konferencyjnych na poziomie 2.
W nawiązaniu do islamskiej architektury zacieniony arkadę otacza dziedziniec na poziomie gruntu, który prowadzi do wejścia dzieci.
.
S biblioteki.
Hosting galerii sztuki i zaprojektowany jako przedłużenie ruchu wywołanego przez resztę budynku, hojnie wspornikowa platforma widokowa najwyższego poziomu oferuje panoramiczny widok 270o najbardziej malowniczej części panoramę Dubaju.
Konstrukcyjnie wieża została zaprojektowana jako stalowa klatka, która przenosi ładunek na głębokie środkowe fundamenty rdzenia cyrkulacji.
Ponieważ dwie przeciwległe poziome części wieży są zasadniczo symetryczne, waga podium służy do zrównoważenia i stabilizacji wspornika platformy widokowej.
[więcej w: rodzaje tapet ściennych, klasyczny ornament stylu doryckiego, lampa uv do wody ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: klasyczny ornament stylu doryckiego lampa uv do wody rodzaje tapet ściennych