Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Budownictwo i architektura : Crossing: Dialogi dla wystawy architektury awaryjnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Epidemia Jako Emergency Architecture, studio I | K wybrało Epidemie.
Kryzys epidemii stanowi rosnące ryzyko, a komunikacja choroby jest interesującym punktem eksperymentów.
Rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych może być tak wszechobecne, że przechodzi od wybuchu lokalnego do pandemii dotkniętej globalnie.
W czasie, gdy nowe choroby stają się nie tylko bardziej odporne na leczenie lub mutacje, aby stać się bardziej zjadliwe, niektóre laboratoria są inżynierami nowych chorób dla badań i działań wojennych.
Kwarantanna Praktyka fizycznego oddzielania chorych od zdrowych została udokumentowana w izolacji trędowatych i została formalnie ustanowiona jako kwarantanna.
Łacina dla czterdziestu w odniesieniu do liczby dni pozostania na pokładzie nadlatującego statku.
w Wenecji, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się zarazy w XIV wieku.
Fizyczne wymiary i przestrzenne zastosowanie kwarantanny są przedmiotem głównego zainteresowania tego projektu dla Narodowego Muzeum Sztuki w Chinach: Jaka jest maksymalna i minimalna przestrzeń separacji wymagana do bezpiecznego powstrzymania wirusowej lub przenoszalnej choroby.
Jaka jest przestrzeń kulturowa lęku socjologicznego dla zdrowego vis -.
- przestrzeni alienacji dla chorych.
Kto ma władzę decydowania o kontroli kwarantanny, a także o tym, jaka utrata wolności i swobód obywatelskich ma wpływ na jej rozmieszczenie.
W jaki sposób możemy stworzyć środowisko, w którym utrzymywane są krytyczne konstrukcje społeczne grup, rodzin i społeczności.
Aby zbadać te pytania, które określają społeczne implikacje fizycznej i prawnej separacji ludzi od siebie nawzajem w oparciu o chorobę, I | K studio przyjrzało się zastosowaniu przystających przestrzeni i powierzchni błony.
[patrz też: metoda felleniusa, porządek joński, wiata garażowa przyścienna ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: metoda felleniusa porządek joński wiata garażowa przyścienna