Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Budownictwo i architektura : AD Round Up: Mixed Use Part I

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Budynki o mieszanym przeznaczeniu mogą zapewnić różne rodzaje działań i programów w jednym miejscu.
Tak więc, aby rozpocząć ten tydzień od podsumowań, przedstawiamy pierwszy wybór wcześniejszych projektów mieszanych na ArchDaily.
Coolsingel Mixed Use / OMA Po pierwsze, mamy mieszankę o powierzchni 120 000 m2 (30 000 m2 dla handlu detalicznego, 70 000 m2 dla biura, domu, kultury i czasu wolnego) w dzielnicy handlowej Rotterdam, Coolsingel.
Ta dzielnica jest właściwie prawdziwym centrum Rotterdamu, gdzie łączą się najważniejsze ulice Rotterdamu (Coolsingel, Lijbaan, Binnenweg i Beurstraverse).
Ten projekt nie konkuruje o wysokość, ale ma na celu zmianę tożsamości centrum miasta poprzez wstawienie czystej postaci sześcianu do istniejących budynków (czytaj więcej.) Ogrody Jumeirah / SOM i Adrian Smith + Gordon Gill Architecture Główny plan dla projekt ten został zaprojektowany przez SOM Chicago i składa się z rozwoju wielofunkcyjnego obejmującego obszary o niskim, średnim i wysokim zagęszczeniu dla biznesu, rezydencji, handlu, wypoczynku i rekreacji.
miasto w mieście, którego koszt szacowany jest na 95 miliardów USD.
Trzy główne wieże zostały wysłane do architektów z siedzibą w Chicago AS + GG (Adrian Smith + Gordon Gill), Najbardziej imponująca – i trzecia najwyższa wieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – to Dubaj, na zdjęciu powyżej (czytaj więcej.) World Trade Center Iguala / b720 Zlokalizowany w hiszpańskiej miejscowości Igualada kompleks składa się z 4 budynków o łącznej powierzchni 53 000 m2, w tym 530 podziemnych miejsc parkingowych.
Ten projekt będzie obejmował biura, powierzchnie handlowe.
Powierzchnia handlowa znajduje się na niższym i pierwszym poziomie pierwszych 3 budynków, jako baza do przestrzeni biurowej nad nią, jak widać na renderingu.
Górne poziomy są szersze niż ta baza handlowa, tworząc zadaszoną przestrzeń dla pieszych.
Pomiędzy woluminami, kilka miejsc pozwoli na przyszłe zajęcie (czytaj więcej.) Sky Village w R.
Dovre / MVRDV Wieża o mieszanej wysokości 116 metrów, oparta na module 60 m2 rozmieszczonym wokół centralnego rdzenia budynku.
Interesujące jest podejście strukturalne do tej nowej typologii, jak można zobaczyć na innym renderingu poniżej: wewnętrzny rdzeń – w rzeczywistości 3 rdzenie, aby uzyskać dostęp do różnych segmentów programu – jest wykonany z betonu, z jednostkami owijającymi go wokół stalowa konstrukcja.
Coś interesującego w czasach takich jak ten jest to, że budynek pozwala na różne konfiguracje reagujące na niestabilne rynki (czytaj więcej.) + 5 Museum Plaza / REX Museum Plaza to – według mnie – jeden z najbardziej niesamowitych projektów mieszanych naszych czasów .
Czy wszystkie zmienne (regulacje ekonomiczne, społeczność, władze lokalne) pasują do siebie, na czystej objętości.
z wyglądem Mies-iana.
Museum Plaza ponownie zastanawia się nad konwencjonalnymi postawami wobec rozwoju nieruchomości.
Zaczyna się od wizji budowy współczesnego instytutu sztuki i kończy się pro forma biznesową, która wspiera to zobowiązanie.
Kultura umieszczana jest fizycznie i duchowo w centrum projektu (czytaj więcej.)
[przypisy: altana ogrodowa projekt pdf, małe nowoczesne domy, ogrody zimowe cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: altana ogrodowa projekt pdf małe nowoczesne domy ogrody zimowe cena