Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Architektura i nowoczesne budownictwo – Balancing Barn / MVRDV i Mole Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nasi przyjaciele z MVRDV przysłali nam swój najnowszy projekt z Living Architecture, Balancing Barn, cantilevered domu wakacyjnego w pobliżu miejscowości Thorington w Suffolk w Anglii.
Living Architecture, brytyjska organizacja zajmująca się architekturą jako doświadczeniem, zleciła serię wyjątkowych domów wakacyjnych w Wielkiej Brytanii.
MVRDV i współ-architekt Mole Architekci z Cambridge stworzą dom w duchu i materiałach na wyjątkowe naturalne środowisko, które będzie dostępne na wakacje od 2010 roku.
Więcej zdjęć i opis architekta, po przerwie.
Projekt MVRDV zostanie zbudowany na pięknym miejscu nad małym jeziorem na angielskiej wsi w pobliżu Thorington w Suffolk.
Z drogi stodoła będzie prawie niewidoczna; front ma tylko 7 metrów szerokości, z dwuspadowym dachem, wychodzi na długi prosty podjazd, sugerując mały dom o tradycyjnym kształcie.
Objętość ma jednak długość 30 metrów.
W punkcie środkowym zaczyna pochylać się nad opadającym zboczem; balansowanie możliwe dzięki sztywnej konstrukcji budynku; w wyniku czego 50% stodoły znajduje się w wolnej przestrzeni i daje szeroki widok na krajobraz Suffolk, przyległe jezioro i otaczające ogrody.
Długie boki konstrukcji są dobrze ukryte przez drzewa, co zapewnia prywatność wewnątrz i wokół stodoły.
Zewnętrzna część będzie pokryta materiałem odblaskowym, dzięki czemu stodoła zmieni swój wygląd zewnętrzny, odzwierciedlając pory roku.
Wewnątrz i najbliżej podjazdu znajduje się kuchnia i duża jadalnia.
Serię czterech sypialni z podwójnymi łóżkami, każda z osobną łazienką i WC.
W samym centrum stodoły sekwencję sypialni przerywa ukryta klatka schodowa zapewniająca dostęp do ogrodu poniżej.
W odległym, wysuniętym do góry końcu stodoły powstaje duża przestrzeń życiowa.
We wszystkich pokojach, przesuwne okna o pełnej wysokości, oświetlenie dachowe i szklana podłoga, zapewniają wspaniałe widoki i dostęp do ogrodu i otaczającego krajobrazu, a także umożliwiają odwiedzającym kontakt z naturą.
Stodoła reaguje poprzez swoją architekturę i inżynierię na stan terenu i naturalne otoczenie.
Tradycyjny kształt stodoły i odblaskowe blachy metaliczne mają swoje referencje od miejscowego języka budowlanego.
Zakończenie planowane jest na wiosnę 2010 roku, kiedy dom będzie otwarty do wynajęcia.
Living Architecture zamówiła inne domy autorstwa Petera Zumthora, Jarmunda i Vigsn s Architects, NORD i Hopkins Architects.
[podobne: blacha na rąbek, altana ogrodowa projekt pdf, ornament stylu doryckiego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: altana ogrodowa projekt pdf blacha na rąbek ornament stylu doryckiego