Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Wooden Houses Part I

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Drewno może być bardzo dobrym materiałem podczas projektowania przyszłego domu.
Może być tani, energooszczędny i oczywiście dobrze wyglądać.
Aby ukończyć w tym tygodniu Round Up, przynosimy wam wcześniej znane drewniane domy.
Herringbone Houses / Alison Brooks Architekci Herringbone Houses to dwa 400-metrowe domy i zintegrowany krajobraz położony na zalesionym terenie z widokiem na South London Bowls Club dla prywatnego dewelopera Lyford Investments.
Każdy dom na planie otwartym składa się z dwóch ciągłych płaszczyzn z drewna jodełkowego i grafitowych powierzchni, które tworzą ściany, podłogi, zewnętrzną nawierzchnię i ogrodzenia.
Płaszczyzny te łączą się i składają w środku w środku domu (czytaj dalej.) CO2 Saver House / Peter Kuczia Wykorzystując nieobrobione drewno z modrzewia i czarne włókna cementowe, aby zoptymalizować pozyskiwanie energii słonecznej, ten dom nad jeziorem w Polsce jest całkiem dobrym przykładem tego, jak być zrównoważonym i pełnym szacunku dla środowiska.
Ten zrównoważony dom.
jak kameleon.
wtapia się w otoczenie jeziora Laka na południu Polski.
Kolorowe deski w elewacji z drewna odzwierciedlają tony wiejskiego krajobrazu (czytaj więcej.) Dom wakacyjny na Rigi / AFGH Dom wakacyjny na Rigi, Scheidegg.
Budynek został zaaranżowany na obrzeżach nieruchomości tak, aby odległość do sąsiednich domów była tak duża, jak to tylko możliwe i aby można było pozostawić możliwość budowy kolejnego budynku.
Betonowa piwnica zakotwicza budynek w pochyłym terenie i mieści obszar wejściowy oraz serwis techniczny, na szczycie którego znajduje się drewniany wolumin (czytaj więcej.) + 5 Dom eksperymentalny w Ijburg / FARO architecten bv W Steigereiland, niedaleko Amsterdamu, Holandia Pieter Weijnen zbudował własny eksperymentalny drewniany dom.
Dom pomalowany jest na intensywny niebieski kolor, nawiązujący do tradycyjnych grobli w pobliskim Durgerdam.
Przestronność jest słowem kluczowym w tym projekcie.
Parter składa się z przestronnej kuchni na żywo.
Wchodząc do domu, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest salon zwisający z sufitu jak pływająca wyspa (czytaj dalej.) Casa Kike / Gianni Botsford Architects Kilka miesięcy temu zauważyłem ten dom z niesamowitą prywatną biblioteką w magazynie Domus, na numer poświęcony współczesnym bibliotekom.
Ma bardzo detaliczną obróbkę drewna.
Uwielbiam półki z książkami między strukturą.
tekst od architekta, więcej zdjęć i rysunków po przerwie.
Łącząc techniki tubylcze, GBA stworzył ten kameralny podwójny pawilon dla pisarza w Kostaryce (czytaj dalej.)
[przypisy: polistyren ekstrudowany xps, klasyczny ornament stylu doryckiego, altana ogrodowa projekt pdf ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: altana ogrodowa projekt pdf klasyczny ornament stylu doryckiego polistyren ekstrudowany xps