Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Skyscrapers Part I

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Prawdopodobnie najbardziej imponującą rzeczą dla kogoś, kto odwiedza po raz pierwszy miasta takie jak Nowy Jork, Szanghaj czy Dubaj, jest absurdalna wielkość budynków.
Tak więc, aby zakończyć ten tydzień w Round Up, przynieś ci poprzedni prezentowany wieżowiec na ArchDaily.
Tour La Signal w La Defense, Paryż / Ateliers Jean Nouve La Defense to 160 ha dzielnica biznesowa na zachodzie Paryża, obecnie objęta planem odnowienia w celu umocnienia jej pozycji wśród wielkich międzynarodowych dzielnic biznesowych.
Odnowa obejmuje kilka wież o wysokiej zabudowie.
Jedna z tych wież, Tour Signal, weszła w międzynarodowy zamknięty konkurs dla zespołów architektów / inwestorów / deweloperów, na którym EPAD nie narzucił strony.
Sygnał Tour będzie więc nadawał dzielnicy biznesowej nowy punkt orientacyjny w 2013 roku.
Finaliści tego projektu byli (czytaj więcej.) Burj Dubai, najwyższy budynek na świecie Burj Dubai (ma być najwyższą wieżą na świecie, podczas gdy najwyższa struktura od teraz), jest prawie ukończona.
Znajduje się w Dubaju, jest centrum rozwoju wielofunkcyjnego, które obejmie 30 000 domów, 9 hoteli, 3 ha parków, 19 wież mieszkalnych, człowieka i sztuczne jezioro 12ha.
Postanowiłem trochę zapytać o Burj Dubai i znalazłem interesujący wywiad w Wired z Billem Baker em, inżynierem konstrukcji SOM, opowiadającym historię projektowania, konstrukcji i konstrukcji (czytaj dalej.).
56 Leonard Street, New York / Herzog & de Meuron Ten 57-kondygnacyjny budynek mieszkalny w dzielnicy Tribeca będzie miał 145 rezydencji, z których każdy ma własny, unikalny plan i prywatną przestrzeń na zewnątrz.
Ta typologia sprawia, że budynek wygląda jak stos domów, z dala od tradycyjnej formy wieżowca.
Zastanawiam się, jak działa konstrukcja betonowa na tym budynku, którą wykonała firma konsultingowa WSP Cantor Seinuk (która również pracowała przy Freedom Tower).
Z tą wysokością z pewnością wpłynie to na panoramę miasta, jak widać na powyższej panoramie (czytaj więcej.) + 5 Wieża mistrza świata Michaela Schumachera w Dubaju / LAVA LAVA (Laboratorium Wizjonerki) zaprezentowała projekt świata Michaela Schumachera Champion Tower w Dubaju, pierwszy projekt serii markowych wież, nowa koncepcja firmy PNYG: COMPANY, firma zajmująca się brandingiem.
Słyszałem o markowych wieżach, takich jak Porsche Towers firmy OMA, ale po raz pierwszy słyszę o budynku oznakowanym jako mistrz Formuły 1.
Projekt 59-piętrowej luksusowej wieży został usunięty z geometrycznych praw płatków śniegu i aerodynamiki Formuły (czytaj dalej.) Ogrody Jumeirah / SOM i Adrian Smith + Gordon Gill Architektura Główny plan tego projektu został zaprojektowany przez SOM Chicago i składa się rozwoju mieszanego, który obejmuje obszary o niskiej, średniej i wysokiej gęstości dla biznesu, rezydencji, handlu, wypoczynku i rekreacji.
miasto w mieście, którego koszt szacowany jest na 95 miliardów USD.
Trzy główne wieże zostały wysłane do architektów z siedzibą w Chicago AS + GG (Adrian Smith + Gordon Gill), Najbardziej imponująca – i trzecia najwyższa wieża w ZEA – to Dubaj (czytaj dalej.)
[przypisy: izolacja dachu płaskiego, polistyren ekstrudowany xps, wiata garażowa przyścienna ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: izolacja dachu płaskiego polistyren ekstrudowany xps wiata garażowa przyścienna