Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Architektura 21szego wieku : W toku: 0-14 wieża Reiser + Umemoto

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Architekt: Jesse Reiser + Nanako Umemoto Lokalizacja: Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie Zespół projektowy: Mitsuhisa Matsunaga, Kutan Ayata, Jason Scroggin, Cooper Mack, Michael Overby, Roland Snooks, Michael Young Assistants i stażyści: Tina Tung, Raha Talebi, Yan Wai Chu Struktura: Ysrael A.
Seinuk, PC, New York, NY Generalny wykonawca: Dubai Contracting Company (DCC), Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie Klient: Creekside Development Corporation, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie Powierzchnia działki: 3 195 m2 Powierzchnia zabudowana: 31 400 m.
Rok budowy: 2006 Budownictwo rok: 2007-2009 Zdjęcia: Reiser + Umemoto O14, 22-piętrowa wieża handlowa wzniesiona na piętrowym podium, wylądowała w lutym 2007 roku i obejmuje ponad 300 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej dla Dubai Business Bay.
O-14 znajduje się wzdłuż przedłużenia Dubai Creek, zajmując wybitne miejsce na nabrzeżu Esplanade.
O14 jest osłonięty grubą na czterdzieści centymetrów skorupą z betonu, perforowaną ponad 1300 otworami, które tworzą koronkowy efekt na elewacji budynku.
Betonowa powłoka O14 zapewnia wydajny strukturalny szkielet zewnętrzny, który uwalnia rdzeń z ciężaru sił bocznych i tworzy wysokowydajne, wolne od słupów otwarte przestrzenie we wnętrzu budynku.
Przyszli najemcy mogą zaaranżować elastyczną powierzchnię podłogi zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.
Powłoka jest nie tylko strukturą budynku, działa jak filtr przeciwsłoneczny otwarty na światło, powietrze i widoki.
Otwory na powłoce modulują w zależności od wymagań konstrukcyjnych, widoków, nasłonecznienia i jaskrawości.
Ogólny wzór nie jest odpowiedzią na ustalony program (który w typologii wieży jest z natury zmienny), raczej wzór w jego modulacji brył i pustek wpłynie na rozmieszczenie dowolnego programu, który zajmie płytki podłogowe.
Przestrzeń o głębokości prawie jednego metra między skorupą a główną obudową tworzy tak zwany efekt kominowy.
zjawisko, w którym gorące powietrze ma miejsce do podniesienia i skutecznie chłodzi powierzchnię szklanych okien za perforowaną powłoką.
Ta pasywna technika solarna zasadniczo przyczynia się do powstania naturalnego składnika układu chłodzenia dla O14, zmniejszając w ten sposób zużycie energii i koszty, tylko jeden z wielu innowacyjnych aspektów projektu budynku.
Otwory są osiągane przez wprowadzenie komputerowo wyciętych form pustych polistyrenu do matrycy zbrojenia i jednostronnie z modułowymi stalowymi formami ślizgowymi przed wylaniem betonu.
Następnie super-płynny beton jest odlewany wokół tej drobnej siatki wzmacniających i pustych form, tworząc elegancką perforowaną powłokę zewnętrzną.
Projekt ten wzbudził nadzwyczajne międzynarodowe zainteresowanie prasą architektoniczną, ponieważ jest jednym z pierwszych innowacyjnych projektów, które powstały w morzu generycznych biurowców, które stały się standardem w obecnym boomie w Dubaju.
O-14 pojawił się ostatnio w.
Impossible City ., godzinnym telewizyjnym filmie dokumentalnym o niedawnym wzroście w Dubaju, który został wyprodukowany przez CBS News i wyemitowany w USA na Discovery Channel w październiku 2008 roku.
Obecnie pierwsze 20 Podłogi i zewnętrzna powłoka O-14 zostały odlane, a budynek ma zostać ukończony jesienią 2009 roku.
[przypisy: polistyren ekstrudowany xps, lampa uv do wody, ornament stylu doryckiego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: lampa uv do wody ornament stylu doryckiego polistyren ekstrudowany xps