Deska elewacyjna
Elementy drewniane w budowie domu

Architektura 21szego wieku : Nowy Wydział Sztuki Islamskiej otwiera się jutro w Luwrze

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wydział Sztuk Islamu w Luwrze.
Raffaele Cipolletta.
Dzięki uprzejmości architekta Mario Belliniego Dwadzieścia cztery lata po inauguracji szklanej piramidy IM Pei, Musée du Louvre przedstawi publiczności swój drugi element współczesnej architektury, jutro, 22 września.
Nowy Wydział Sztuk Islamu został zaprojektowany przez mediolańskiego architekta Mario Belliniego i jego francuskiego kolegę Rudy Ricciotti, który wygrał komisję w międzynarodowym konkursie w 2005 roku.
Podobnie jak IM Pei, stworzyli naturalnie oświetloną, podziemną przestrzeń galerii pod falistym, szklanym dachem na dziedzińcu historyczny Cour Visconti.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Wykopany na głębokość 12 metrów (40 stóp), galeria otwarta o powierzchni 2800 metrów kwadratowych (30 000 stóp kwadratowych) stanie się nowym domem prestiżowej kolekcji Louvre s Islamic Arts.
Niższy poziom galerii i długie schody rzeźbiarskie składają się ze specjalnego czarnego, woskowanego betonu, stanowiącego wyraźny kontrast z pozornie unoszącym się szklanym dachem i niemal niewidocznymi szklanymi ścianami obwodowymi.
Mario Bellini odwiedza Departament Sztuki Islamskiej, Luwr.
dzięki uprzejmości Mario Belliniego Architekt (y) Jednym z głównych wyzwań projektu było stworzenie współczesnego dodatku, który mógłby z szacunkiem współistnieć z otaczającymi fasadami istniejącego, XVIII-wiecznego Cour Visconti.
Bellini opisuje: Rozwiązaniem był fular, który faluje jakby zawieszony w przestrzeni przez wiatr, niemal dotykając gruntu dziedzińca w jednym punkcie, ale bez całkowitego obciążania go lub zanieczyszczania historycznych fasad. Dalej argumentuje: Oczywiście, brak odniesień do latających dywanów, islamskich zasłon czy musciarabii: po prostu głęboki szacunek dla kolekcji islamskiej, połączony z osobistą wiedzą (zdobytą w trakcie licznych podróży) jej kontekstu geograficznego i kulturowego. Ogromna zasłona.
jest zbudowana z wolnostojącej kraty z 8000 stalowych rur i podwójnego oszklenia izolacyjnego, zamaskowanego w złotym i srebrnym aluminium.
Trójkątne, polerowane aluminiowe panele o strukturze plastra miodu są również zintegrowane z pływającą strukturą, aby załamać zewnętrzne obrazy i rozproszyć światło dzienne.
Wydział Sztuk Islamu w Luwrze.
Philippe Ruault.
Dzięki uprzejmości Musée du Louvre Dach waży w sumie 120 ton przy grubości od 20 do 1,5 metra i maksymalnej wysokości 8 metrów.
Jest obsługiwany przez osiem.
Światła.
i.
nieznacznie nachylony.
filary, które podkreślają lekkość.
Kliknij na zdjęcie, aby wziąć udział w wycieczce 3D: dowiedz się więcej na oficjalnej stronie Luwru.
Kliknij ten obraz, aby obejrzeć trójwymiarową wycieczkę po stronie budowy.
[patrz też: dom z prefabrykatów betonowych, badanie wody ze studni, metoda felleniusa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie wody ze studni dom z prefabrykatów betonowych metoda felleniusa